Logo (klik voor homepage)
 
Homepage
Museum
Ombouw
Triple-P
Ericsson
Teleport
RS9044
Nokia
Bosch
T813
Condor
Filters
Beveiliging
Surplus
Info
Nieuws
Bouwpakketten
Prijslijst
Evenementen
Links
Site map
VERON
VRZA

Teletron T-813
Ombouw volgens PE1DTN, Peter de Vroome
Voor de inmiddels onder de namen Corset of Budelbak bekende Teletron T813 transceiver zijn vele ombouwbeschrijvingen beschikbaar. Allemaal met hun voor- en nadelen betreffende funktionaliteit, toepasbaarheid en kosten voor het ombouwen. Hier vind je nadere gegevens om relatief eenvoudig een Teletron 813S om te bouwen naar een losse transceiver en een losse 'PIC control box'. Momenteel zij er al een paar honderd stuks volgens dit concept met succes omgebouwd.

 
Het concept
Het idee is ontstaan na aanleiding van de hoeveelheid en diversiteit van de ombouw- beschrijvingen. Gekeken werd naar een soort 'universele' ombouw uitgaande van reeds gepubliceerde ontwerpen. Al snel werd duidelijk dat het kompakt zou moeten voor gebruik in de auto, maar ook thuis is een kompakte vorm handig. Tevens zou een PC-sturing een optie moeten vormen...

Het concept was al snel geboren: De 'alles-in-een-kast' ombouw (PE1MIX en PE1OLQ) zou makkelijk gecombineerd kunnen worden met de PIC-controller (PE1DTN). We hebben met dit groepje dan ook rond de tafel gezeten om eens te kijken naar de mogelijkheden en eventuele aanpassingen op de bestaande ontwerpen.

Duidelijk werd dat er van beide ontwerpen slechts kleine aanpassingen nodig waren om het te kombineren: Een transceiver met losse bedieningskast! Bij dit ontwerp is de LF-print bij de transceiver ingebouwd. De 1750Hz is als los printje ook in de transceiver ondergebracht. De verbinding tussen de transceiver en de bedieningskast is gedaan met een DB15-kabel (Deze connector was immers al aanwezig).

Op de bedieningskast zit de 12V aansluiting, microfoon ingang en de luidspreker uitgang. Zodoende kan bij inbouw in een auto de transceiver weggewerkt worden. Het bedieningskastje kun je ergens in/bij het dashboard plaatsen.

De complete ombouwpakketen zijn inmiddels helaas uitverkocht, maar je kunt nog wel de losse printen rechtstreeks bestellen bij Peter PE1DTN  pe1dtn@amsat.org . Als alternatief voor deze ombouw kan ook worden gekozen voor de ombouw volgens PE1RRT.
 
De T-813 als luxe vossejachtzender
De T-813 kan uitstekend worden ingezet als luxe vossejachtzender. Hiervoor moet het apparaat geschikt worden gemaakt voor AM, maar dat lijkt erg eenvoudig mogelijk te zijn. Nanno van Haaften PE1OLQ bouwde enkele jaren geleden een aantal vossejachtzenders die met succes al enkele malen zijn ingezet tijdens bijvoorbeeld het Veron Pinksterkamp. Een beschrijving hiervan is beschikbaar op deze websit.
 
Meer informatie over de Microchip
Tijdens een afdelingsbijeenkomst van de VERON afdeling Eindhoven met als onderwerp de T813 hebben we nogal wat vragen gekregen betreffende de gebruikte PIC-controller. Graag wilde men hier meer van weten. Tevens wilde men graag ook een stukje (goedkope) hardware hebben om een dergelijk IC te programmeren. Speciaal daarvoor hebben we een speciale pagina op deze website geplaatst met links en informatie over de PIC micro-controller.

Onder Download vindt je de meest recente versie van de software die je eventueel zelf in de PIC controller kunt programmeren. De fuse info zit in de file, maar voor het geval de programmer het niet slikt, kan het als volgt met de hand worden ingesteld:
    Oscillator: RC
    WDT: OFF
    PWRTE: ON
    CP: OFF
Download
Hieronder vindt je een aantal bestanden met meer informatie over de ombouw. Voor de meeste bestanden moet je de beschikking hebben over een PDF Reader.

Ombouwbeschrijving, 135k PDF 135K PDF file

Gebruiksaanwijzing versie 17-05-1997, 19k PDF 19K PDF file

Laatste wijzigingen en aanvullingen
Op deze pagina vindt je de meest recente wijzigingen en aanvullingen op de ombouwbeschrijving.

Software object code, 6k HEX file 6K HEX file
Dit is de meest recente versie van de software voor de PIC controller, zoals deze door PE1DTN is vrijgegeven.


Interessante links

Meer informatie

Jan Corver (klik voor homepage) Oranje gekleurde links zijn momenteel niet beschikbaar\ © Copyright Museum Jan Corver Laatste wijziging: Mon,03 Dec 2007.19:47:25